KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502049
nr 1450 2049
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, vy mot Skeppsholmen. Signerad. Olja på pannå, 42x51 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:36:46
18/2 01:22:33
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström